Patchwork

Čo je patchwork?

Patchwork je špeciálna technika zošívania malých kusov rôznofarebných látok, ktoré spolu vytvárajú rôzne menšie alebo väčšie geometrické tvary. Výsledný patchwork je podšívaný spodnými vrstvami látky, pričom prešívanie malými ozdobnými stehmi sa nazýva quilt (quiltovanie).

Ako patchwork vznikol?

Patchwork vznikol na americkom kontinente. Ženy osadníkov sa snažili využiť staré látky z obnosených šiat, prípadne rôzne iné kúsky látok. Pevnejšie časti látok, ktoré bolo možné ešte použiť, rozstrihávali na menšie kúsky. Tie potom zošívali do nových tvarov a rôznych geometrických vzorov.

Prečo je patchwork populárny?

Patchwork je veľmi moderný, zaujímavý a praktický. Môžu ním byť ušité rôzne krásne moderné úžitkové veci do bytu - prestierania, tašky, obrusy, vankúše, deky, prikrývky, apod., ako aj krásne a zaujímavé módne doplnky.

Ako veľmi je patchwork obtiažny na zvládnutie?

Po osvojení si základných zásad je to veľmi jednoduchá, tvorivá a zábavná činnosť. Patchwork môže zvládnuť každý začiatočník, bez akýchkoľvek skúseností so šitím na stroji.

Aký patchwork sa robí na mojich kurzoch?

Na kurzoch vyučujem efektné rýchle techniky, jednoduché postupy, čisté tvary a vzory. Výsledné tvary a vzory - patchwork - vyzerajú zložito, ale pritom sú vytvorené veľmi jednoduchým spôsobom.

>> Pozri Kurzy patchwork a quilt

Kontakt

Mgr. Jana Verešová

OZ Šijeme pre radosť
Milana Marečka 4
Bratislava - Dev. Nová Ves
(na terase v pasáži Dovina)


Mobil: 0905 975 920